خرید بک لینک شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

تبلیغات متنی

هنرپیشه (بازیگر)

8 ۰۹ آبان ۱۳۹۴ بازیگری در سینما خانه » بازیگری در سینما » هنرپیشه (بازیگر) انجمن سینما تئاتر

هنرپیشه یا بازیگر کیست؟ چگونه کار می کند؟ شاید پرسشهایی در ذهن شما برای شناخت بازیگر یا هنرپیشه وجود داشته باشد. در ادامه به تعریف بازیگر و هنرپیشه می پردازیم.

بازیگر

هنرپیشه یا بازیگر کیست؟

هنر پیشه یا بازیگر به فردی گفته می شود که نقش یک شخص خاص را در یک اثر نمایشیبازی می کند. هر هنر پیشه می تواند  در مدیوم های مختلف نظیر تئاتر، تلویزیون و سینما به ایفای نقش بپردازد و این مدیوم ها از نظر نوع بازی و نحوه ارائه حالات و روحیات با یکدیگر متفاوت هستند. برای مثال  هنرپیشه یا بازیگر تئاتر تمریناتی را انجام می دهد که ممکن است بازیگر سینما نیازی به انجام آن نداشته باشد و از طرفی بازیگر سینما به مسائلی (دوربین، میکرفن، نور…) توجه و دقت دارد که بازیگر تئاتر از آن دور است. به همین جهت به طور صد در صد نمی توان گفت هر بازیگر تئاتر حرفه ای می تواند یک بازیگر سینمای حرفه ای نیز باشد اگر چه بازیگران بسیاری در دنیا وجود دارند که به زعم تلاش های فراوان به این توانایی در خود را رسیده اند که هم بر روی صحنه تئاتر و هم مقابل دوربین نقش های قابل قبول و یا سطح بالایی ارائه داده اند.

 

بازیگران اصلی یا ستاره ها

آن دسته از بازیگرانی که نقش های مهم یک نمایش یا فیلم را ایفا می کنند بازیگران اصلی گفته می شود. این دسته از بازیگران مهره های اصلی داستان نمایش هستند و معمولا در بخش های زیادی از فیلم یا نمایش حضور دارند. معمولا عناوینی مانند نقش 1 و 2، نقش اول و دوم نیز برای اشاره به ایشان استفاده می شود

 


# # # # # #

نظرات