خرید بک لینک شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

مطالب مرتبط با بازیگری در سینما

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آموزش بیان خوب آموزش فیلمنامه نویسی اصطلاحات تئاتر اصول کارگردانی اصول کارگردانی تئاتر اموزش فیلمسازی بازیگر بازیگری بیوگرافی رامبد جوان تدوینگر موفق تراژدی تکنیک فیلمنامه نویسی رامبد جوان سینماتوگرافی عکس بازیگران عکس جدید رامبد جوان عکس رامبد جوان عکس رامبد جوان و همسرش عکس شهرام قائدی عکس نیوشا ضیغمی عکس نیوشا ضیغمی و همسرش عکسهای بازیگران عکسهای رامبد جوان عکسهای نیوشا ضیغمی فیلمنامه فیلمنامه خوب معرفی شغل تدوین گر مهارت فیلمنامه نویسی وظایف تدوینگر ویژگی فیلمنامه خوب

بازیگری یا هنرپیشگی

خانه » بازیگری در سینما » بازیگری یا هنرپیشگی

شاید شما نیز بر این باور باشید که بازیگری یا هنرپیشگی از نظر مدیوم ها یعنی سینما ، تئاتر و تلویزیون تا حد زیادی یکسان باشد. اما در واقع اینطور نیست. بازیگری در هر زمینه پیچیدگی های خاص خود را دارد و مستلزم شناخت آن است. در ادامه به توضیح مفصل این رشته می پردازیم.

بازیگری

تعریف بازیگری

بازیگری که یک شغل محسوب می شود به انجام فعالیت هایی گفته می شود که  هنرپیشه های زن و مرد بر روی صحنه تئاتر، سینما و تلویزیون انجام می دهند. در انجام این امور، هنر پیشه با توجه به مدیوم صحنه یا تصویر، به ارائه حالات و رفتارهایی می پردازد که خاص کاراکتر مربوط به داستان می باشد. این حالات می تواند بصورت صامت، دیالوگ محور یا توام با آواز و رقص باشد.

 

بازیگری در سینما

بازیگری در سینما به آن دسته از بازی گفته می شود که هنر پیشه با توجه به مدیوم سینما و تمرینات مخصوص بازی مقابل دوربین فیلمبرداری هنر خود به نمایش می گذارد. در این نوع بازیگری، هنرپیشه تماما تحت نظارت کارگردان و بازیگردان هنر خود را به نمایش می گذارد و در اینجا تماشاچی نقشی ندارد. و هنرپیشه بر روی بازی در قاب دوربین تمرکز می کند.

 

بازیگری در تئاتر

همانطور که در بخش قبل اشاره شد بازیگری تئاتر بابازیگری سینما و تلویزیون متفاوت است و دارای پیچیدگی های مخصوص خود است. بازیگری تئاتر مستلزم تمرینات بدنی و بیانی بیشتری نسبت به بازیگری سینماست و تئاتر مانند سینما و تلویزیون نیست که لحظات نمایش توسط دوربین ثبت شود. بازیگر به طور مستقیم و زنده با مخاطب یا تماشاچی ارتباط بر قرار می کند و حالات و روحیات خود را از طریق صدا و بدن به مخاطبین خود انتقال می دهد.


# #

مطالب پیشنهادی

محمدرضا رستمی

محمدرضا رستمی در گذشت و سخنان همسرش

الهه حصاری بازیگر ایرانی و شباهت مادرش

اصطلاحات پرکاربرد سینمایی

تعریف 30 مورد اصطلاحات پرکاربرد سینمایی

عکسهای ماه چهره خلیلی

عکسها و بیوگرافی ماه چهره خلیلی و همسرش

پربازدید های بازیگری در سینما

نظرات شما