خرید بک لینک شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

مطالب مرتبط با اخبار تئاتر

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آموزش بیان خوب آموزش فیلمنامه نویسی اصطلاحات تئاتر اصول کارگردانی اصول کارگردانی تئاتر اموزش فیلمسازی بازیگر بازیگری بیوگرافی رامبد جوان تدوینگر موفق تراژدی تکنیک فیلمنامه نویسی رامبد جوان سینماتوگرافی عکس بازیگران عکس جدید رامبد جوان عکس رامبد جوان عکس رامبد جوان و همسرش عکس شهرام قائدی عکس نیوشا ضیغمی عکس نیوشا ضیغمی و همسرش عکسهای بازیگران عکسهای رامبد جوان عکسهای نیوشا ضیغمی فیلمنامه فیلمنامه خوب معرفی شغل تدوین گر مهارت فیلمنامه نویسی وظایف تدوینگر ویژگی فیلمنامه خوب

تراژدی های معروف قرن بیستم

خانه » اخبار تئاتر » تراژدی های معروف قرن بیستم

تراژدی مگس ها یکی از تراژدی های معروف قرن بیستم اثر ژان پل سارتر (1905 ـ 1980)، داستان‌پرداز، فيلسوف و درام‌نويس فرانسوي می باشد.

تراژدی یک نوع نمایشنامه است که پایانی ناشاد دارد . یکی از انواع تراژدی ، تراژدی یونانی است . از جمله تراژدی های معروف قرن بیستم میتوان به تراژدی مگس ها و سایه یک آدمکش اشاره کرد. در این بخش از سایت سینما تئاتر مای استیج اطلاعاتی را درباره برخی از تراژدی های معروف قرن بیستم در اختیارتان میگذاریم.

برخی از تراژدی های معروف قرن بیستم

برخی از تراژدی های معروف قرن بیستم عبارتند از :

1- تراژدی مگس ها

به گزارش سینما تئاتر مای استیج سارتر، افسانه كهن و باستاني يوناني اورستس را به گونه‌اي مدرنبیان می کند . با اين تفاوت كه وقتي اورستس پس از تبعيد به زادگاهش برگشت در كاخ خود با مشكلات و هرج و مرج ويژه‌اي رو به رو شد. پادشاه، پدرش، كشته شد و مادرش با قاتل شوهرش ازدواج می کند.

طبق اطلاعات بدست امده سارتر در اين قالب نمادهايي از يك اخلاق جسورانه عرضه میکند . به شخصيت‌هاي نمايش اورستس كهن، جامه‌اي مدرن پوشانده و تأثير صحنه‌هاي نمايش را با اثاثه تئاتري غيرقابل مقايسه با اثر قبلي تلفیق میکند.

2- تراژدی سایه یک آدمکش

تراژدی سایه آدمکش یکی از تراژدی های معروف قرن بیستم اثر شون اوكيسي، درام‌نويس ايرلندي (1880 ـ 1964) است.

آموزش گویندگی و فن بیان و ترفندهای آن

طب اطلاعات بدست امده در سینما تئاتر مای استیج دونالد داورن و سيوماس شيلدز در اتاقي اجاره‌اي همخانه هستند . بي هيچ دليل ويژه‌اي همسايگان دونالد را چون آدمكشي در نظر گرفته اند كه در حزب دولت جمهوري صاحب مقامي است. اما او فقط شاعری رؤيايي است كه از رمز و راز دوروبر خود لذت مي‌ برد. يكي از جمهوري خواهان به سراغ آنان میرود و توبره‌اي مي‌دهد كه در آن بمب‌هايي قرار دارد . وقتي دو نفر از جمله ميني پاول  به خانه يورش مي‌آورند، دوست او توبره‌هاي حامل بمب‌ها را به اتاق خود مي‌برد به گمان اينكه آنان به سراغ او و توبره نخواهند آمد. امّا بالاخره ان را پیدا میکنند.

3- تراژدی اميد بزرگ سپيد ، از هوارد سكلر

به گزارش سینما تئاتر مای استیج تراژدی اميد بزرگ سپيد ، برنده جايزه پوليتزر و جايزه منتقدان و جايزه آنتوانت پري شده و اثر عظيم و پايايي است كه بايد درباره‌اش به حرف‌هاي منتقدان توجه کرد :

«يك اثر بزرگ با يك قهرمان تراژيك كه فريب مي‌خورد، تنزل مقام پيدا مي‌كند و سرانجام  تازيانه مي‌خورد.

این تراژدی اثر هوارد سكلر است . او  از اين قهرمان شخصيتي بر اساس نخستين سياه ديرگرا و سرسخت در دنيا آفريده است. جك جانسن نمادي از آرمان سياهان است و تماشاگران سپيد ملزم‌‌اند كه خطا و گناه خودشان را حس كنند… و داستان اين سياه را در سه پرده و شانزده صحنه تاب بياورند.


# # # # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

عکس های جدید ویدا جوان

عکس های جدید ویدا جوان و بیوگرافی مختصر

کاریکاتور بازیگران زن ایرانی عکسهای بازیگران زن ایرانی

نمایش کاریکاتور بازیگران زن ایرانی

عکس تولد دختر حمید ماهی صفت

عکس تولد سارا دختر مستربین ایران

پرتره مرد ریخته اصغر همت در صحنه

پربازدید های اخبار تئاتر , اخبار سینما , سینما

نظرات شما