خرید بک لینک شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

مطالب مرتبط با اخبار تئاتر

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آموزش بیان خوب آموزش فیلمنامه نویسی اصطلاحات تئاتر اصول کارگردانی اصول کارگردانی تئاتر اموزش فیلمسازی بازیگر بازیگری بیوگرافی رامبد جوان تدوینگر موفق تراژدی تکنیک فیلمنامه نویسی رامبد جوان سینماتوگرافی عکس بازیگران عکس جدید رامبد جوان عکس رامبد جوان عکس رامبد جوان و همسرش عکس شهرام قائدی عکس نیوشا ضیغمی عکس نیوشا ضیغمی و همسرش عکسهای بازیگران عکسهای رامبد جوان عکسهای نیوشا ضیغمی فیلمنامه فیلمنامه خوب معرفی شغل تدوین گر مهارت فیلمنامه نویسی وظایف تدوینگر ویژگی فیلمنامه خوب

معنی تراژدی چیست و انواع تراژدی

خانه » اخبار تئاتر » معنی تراژدی چیست و انواع تراژدی

یکی از انواع تراژدی ، تراژدی یونانی است. تراژدی یونانی مستقيم و غيرمستقيم بر درام تأثير گذاشته است . به عنوان مثال نمايشنامه «الكترا سوگوار مي‌شود»، اثر يوجين اونيل24 عمداً اين تأثير را انعكاس داده است.

تراژدی نوعی نمایشنامه است که گره خورده است با حوادث غم انگیز . انتهای تراژدی ها هم شاد نیست . برای نمایش این غم و اندوه راههای مختلفی ( انواع تراژدی ) وجود دارد . در این بخش از سینما تئاتر مای استیج  درباره انواع تراژدی اطلاعاتی را در اختیارتان قرار می دهیم.

انواع تراژدی چیست ؟

انواع تراژدی عبارتند از :

1- تراژدی یونانی

یکی از انواع تراژدی ، تراژدی یونانی است. تراژدی یونانی مستقيم و غيرمستقيم بر درام تأثير گذاشته است . به عنوان مثال نمايشنامه «الكترا سوگوار مي‌شود»، اثر يوجين اونيل24 عمداً اين تأثير را انعكاس داده است.

تراژدی چیست

تراژدی چیست

«الكترا» در اصل نمايشي مدرن از اورستيا25 آشيل است كه اگرچه به نثر نوشته شده لحن و نواي آثار يوناني دارد را و تكنيك‌هاي صحنه يوناني را با مهارت در آن مي‌گنجاند.

2- تراژدی انتقام جویی و تراژدی خون

درام‌نويسان اليزابتي، تراژدی لاتين را بهتر از تراژدی يونانی مي‌شناختند. مردم زبان لاتين را در تمام قرون ميانه تكلم مي‌كردند، درحالي‌كه زبان يوناني را تا زمان رنسانس میشناختند.

به گزارش سینما تئاتر مای استیج تنها تراژدی نويس رومي ستكا27 (قرن 14 پيش از ميلاد و 65 سال پس از ميلاد) بود . درام های او دایم حرف از انتقام می زد. ميزان مرگ در اين تراژدی ها آن‌قدر زياد بود كه آن را تراژدی خون28 نامیدند.

طبق اطلاعات بدست امده قهرمان تراژدی انتقام، حقِ خود مي‌داند كه انتقام بگيرد. اين‌گونه نمايش‌ها ارواح، مرگ‌هاي خونبار را در خود و با قالبي درخور كه احتمالاً به مرگ خود قهرمان يا منتقم نيز مي‌انجامد، مي‌گنجاند.

همچنین باید بدانید که هملت29، اثر شكسپير، جزء اين گروه از نمايش‌هاست. هملت، شاهزاده دانمارك، درمي‌يابد كه كلوديوس30، عمويش، پدر او را كشته، با مادرش ازدواج كرده و به تخت و تاج دست يافته است. روح پدر بر هملت ظاهر مي‌شود و از او مي‌خواهد كه انتقامش را از برادرش بستاند. پس از چندي كنجكاوي هملت كلوديوس را مي‌كشد. اما اكنون از اين نوع تراژدي‌ها به‌ندرت به صحنه مي‌آيد.

پیشنهاد ما : اصطلاحات سینمایی پر کاربرد فارسی


# # # # # # # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

15 مورد از مفاهیم تئاتر و فرهنگ لغات

عکس های ساغر عزیزی بیوگرافی ساغر عزیزی

زندگینامه و عکس های ساغر عزیزی و همسرش

مهارت فیلم‌ نامه‌ نویسی

مهارت فیلم‌ نامه‌ نویسی قلم حف ریچردز

مهارت فیلمنامه نویسی موفق

مهارت فیلمنامه نویسی موفق ۵ مورد

پربازدید های اخبار تئاتر , اخبار سینما , تحلیل و درک فیلم , سینما , شناخت تئاتر , شناخت سینما

نظرات شما