http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

مطالب مرتبط با اخبار تئاتر

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آموزش بیان خوب آموزش فیلمنامه نویسی اصطلاحات تئاتر اصول کارگردانی اصول کارگردانی تئاتر اموزش فیلمسازی بازیگر بازیگری بیوگرافی رامبد جوان تدوینگر موفق تراژدی تکنیک فیلمنامه نویسی درام رامبد جوان سینما سینماتوگرافی عکس بازیگران عکس جدید رامبد جوان عکس رامبد جوان عکس رامبد جوان و همسرش عکس شهرام قائدی عکس نیوشا ضیغمی عکس نیوشا ضیغمی و همسرش عکسهای بازیگران عکسهای رامبد جوان عکسهای نیوشا ضیغمی فیلمنامه معرفی شغل تدوین گر مهارت فیلمنامه نویسی وظایف تدوینگر

تعریف درام و انواع درام چیست

خانه » اخبار تئاتر » تعریف درام و انواع درام چیست

تعریف درام اینست که درام نوشتاري است براي نشان دادن يك واقعه در صحنه نمايش.یکی از انواع درام درام پنداشت ها یا برنهاد است . جالب است بدانید که ميان نمايشنامه برنهاد و نمايشنامه‌هاي مسائل فرق زیادی نیست.

شاید تا کنون اسم کلمه درام به گوشتان رسیده باشد اما نمیدانید دقیقا چیست. شاید هم معنی ان را میدانید اما میخواهید اطلاعاتتان بیشتر شود .

در این بخش از سایت سینما تئاتر مای استیج تعریف درام و انواع درام را برایتان بیان میکنیم. امیدواریم که استفاده کافی را از ان ببرید.

تعریف درام چیست ؟

تعریف درام اینست که درام نوشتاري است براي نشان دادن يك واقعه در صحنه نمايش.

تعریف دیگر درام اینست که درام نمايشنامه‌اي است كمدي و يا تراژدي كه قصد دارد يك ماجراي احساسي را به جد و جدای از ماجراهاي تخيلي خلق کند.

هچنین یک تعریف درام اینست که به هنر بازنمايي يا بازنمودي از يك واقعه توسط بازيگران در صحنه و در برابر تماشاگران و يا به ديگر سخن به مجموعه‌اي كه از هرگونه نمايش تئاتري مايه گرفته باشد، درام مي‌گويند.

 و اخرین تعریف درام هم این است که درام نزاع، ستيزه‌جويي، نگراني، اضطراب و تنش، شدت احساساتِ شخصيت‌هايِ يك واقعه را براي تماشاگران به تماشا مي‌گذارد، به گونه‌اي كه آن‌ها چنين كيفياتي را در خود حس كنند.

طبق بررسی های بدست امده درام به‌عنوان ادبيات در زمان‌هاي پيشين توسط كسي كه آن را به رشته تحرير درمي‌آورد، ارائه مي‌گشت. بازيگران حرف‌هاي نويسندة درام را حفظ میکردند و بر طبق سليقه و خواست تهيه‌كننده‌اش بیان میکردند. بنابراین بخاطر همين شرايط نوشته نويسنده غالباً از يك متن تجاوز نمي‌كرد. اما چاپ و انتشار نمايشنامه‌ها از قرن 16 شروع شد.

به گزارش سینما تئاتر مای استیج وقتي بن جانسن (1572 ـ 1637) یکی از درام‌نويسان مشهور انگليسي است که وقتی نمايشنامه‌هاي خود را انتشار داد، در ميان ديگر نمايشنامه‌نويسان هم‌عصر خود بسیار درخضید.

 درام به دو نوع اصلي ارائه گشت: تراژدی و ملودرام .

انواع درام چیست ؟

برخی از انواع درام عبارتند از :

1. انواع درام : درام پنداشت‌ها يا برنهاد

یکی از انواع درام درام پنداشت ها یا برنهاد است . جالب است بدانید که ميان نمايشنامه برنهاد و نمايشنامه‌هاي مسائل فرق زیادی نیست. احتمالاً يكي مي‌گويد نمايشنامه مسائل، مشكلات زندگي را مطرح مي‌كند و نمايشنامه برنهاد به آن‌ها پاسخ مي‌دهد.

2. انواع درام : درام احساسي

درام احساسی یکی دیگر از انواع درام است . انفراداً و يا جمعاً نمايشنامه‌هايي به‌شمار مي‌آيند كه نشان مي‌دهند طبيعت و نهاد آدمي بر اثر كششي از احساس به كمال خواهد رسيد. درام احساسي در قرن هجده رواج بسيار يافت.

3. انواع درام : درام آموزشگاهي

یکی از انواع درام درام آموزشگاهی است . به گزارش سینما تئاتر مای استیج مدرسه، غالباً به تئاتر حرفه‌‌اي توجه ويژه‌اي مبذول مي‌دارد كه در آن به تعليم بازيگري مي‌پردازد و گاه به آن آموزشگاه يا مدرسه هنر دراماتيك نيز مي‌گويند. درام شعري شعري به گونه درام است.

4. انواع درام : رسيتال دراماتيك

درام رسیتال دراماتیک یکی دیگر از انواع درام است . نمايشي همگاني است كه توسط يك يا چند بازيگر كه قطعه‌اي از نمايش يا طرحي دراماتيك را از بر مي‌خواند كه معمولاً بدون صحنه‌پردازي و يا موسيقي است.ویژگی سینماتوگرافر خوب چیست ؟

5. انواع درام : درام معكوس

یکی از انواع درام درام معکوس است . به گزارش سینما تئاتر مای استیج مطلبي در طرح كه در آن شرح و بسطي به ميان مي‌آيد و انتظار تماشاگر را دربارة نتيجه و حاصل عمل تغيير مي‌دهد، همانند تغييري در شادماني و يا غم و اندوه.

6. انواع درام : درام رومانس

درام رومانس یکی دیگر از انواع درام است . نمايشنامه‌اي رمانتيك يا عاشقانه، نمايشنامه‌اي عاشقانه با اشارات تلويحي و جدّي كه احساسات تماشاگر را برمي‌انگيزاند و گاه به آن فانتزي نيز مي‌گويند (به‌ويژه در قرن هفدهم).

7. انواع درام : درام دلهره يا اضطراب‌آور

یکی از انواع درام درام دلهره یا اضطراب است . به گزارش سینما تئاتر مای استیج نمايشي كه تماشاگر را به هول و ولا وامي‌دارد و بحراني پديد مي‌آورد كه او را به يك حالت فرعي سوق مي‌دهد.

8. انواع درام : درام كارآگاهي

درام کارآگاهی یکی دیگر از انواع درام است . به گزارش سینما تئاتر مای استیج درامِ كارآگاهي، آموزشي نظري و علمي است كه در مدرسه، تئاتر و يا دانشگاه به دانش‌پژوهان مي‌دهند. اما از قرن هجده به بعد درام ادبياتي به شمار مي‌آيد كه مي‌بايد آن را خواند و يا به نمايش گذاشت.

 


# # # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

عکس های همسر دوم بنیامین بهادری 95

عکسهای جشن حافظ 95

جشن حافظ چیست و عکس جشن حافظ ۹۵

عکسهای نیکی کریمی

زندگینامه و عکسهای جالب نیکی کریمی

گریم جالب فاطمه گودرزی در نقش مرد

گریم جالب فاطمه گودرزی در نقش مرد

پربازدید های اخبار تئاتر , اخبار سینما , تحلیل و درک فیلم , سینما , شناخت تئاتر , شناخت سینما

نظرات شما

پیشول (۱۳۹۶/۰۱/۰۴) :

جالب بود