آموزش درست حرف زدن برای تئاتر و سینما

0

گویندگی و حرف زدن یا درست صحبت کردن در موفقیت تئاتر و سینما نقش اصلی را دارد. شما باید با مطالعه کتب مختلف از ترفندهای این بحث آگاهی داشته باشید. در این پست از سایت سینما تئاتر مای استیج اطلاعاتی را درباره آموزش درست حرف زدن در تئاتر و سینما در اختیارتان میگذاریم .

آموزش درست حرف زدن در تئاتر و سینما

به گزارش سینما تئاتر مای استیج توجه داشته باشید که نوع گویندگی و حرف زدن و بیان در جذب مخاطب تاثیر بسزایی دارد . پس اگر میخواهید بازیگر خوبی باشید باید گویندگی خوبی هم داشته باشید.

یادتان باشد که یک گوینده خوب نباید بهانه اينكه براي گروهی خاص مثلا جوانان برنامه اجرا مي‌كند قوانین گویندگی را رعایت نکند. بايد توجه داشته باشد كه مردم از هر طبقه و صنفي كه باشند بيان معيار را از راديو و از زبان گوينده آموخته‌اند. پس گوينده قبل از هر چيز بايد نقش آموزش خود را در اشاعه بيان معيار ايفا كند و اصول اين بيان را نه تنها زير پا نگذارد بلكه تغيير هم ندهد.

بیشتر بدانید : بازیگری یا هنرپیشگی چیست ؟

ما يك زبان راديو داريم كه از دهان گوينده مي‌شنويم و بايد قاعده‌مند باشد؛ در واقع همان زبان يا بيان معيار. اما راديو مي‌تواند از شخصيت‌هاي مختلف يا از كارشناسان و استادان و حتي از مردم در برنامه‌هايش استفاده كند؛ يا حتي در يك نمايشنامه، تيپ‌هاي مختلفي را قرار دهد كه هر يك معرف قشري از جامعه باشند كه هر يك مي‌توانند زبان و لهجه و بيان خاص خود را داشته باشند.

در بعضي‌ برنامه‌ها هم مي‌شود تيپ‌هاي طنز و كمدي ارائه شود. متاسفانه چند سال است كه واژه‌هاي مخفي يا به اصطلاح زبان مخفي، به صورت واژه‌نامه چاپ شده كه اين بزرگ‌ترين خيانت به زبان فارسي بوده است. اين زبان و اين نوع گفتار در اين شكل و نمود، هميشه در جامعه وجود داشته اما هرگز وارد حوزه رسمي و نوشتاري نشده بود.

بیشتر بدانید : ۵ رمز موفقیت بازیگری برای بازیگر موفق

بيان اين واژه‌ها از دهان يك تيپ هيچ اشكالي ندارد، ولي اشتباه راديو اين بوده كه اجازه داد اين واژه‌ها وارد زبان رسمي گويندگان شود و اضافه بر آن لحن نامناسبي هم با آن همراه شد. زبان رسمي،‌ هميشه مورد نياز مردم جامعه است، چون مردم به‌واسطه آن آموزش مي‌بينند، ولي سودجويي و كم اطلاعي باعث شد اين اتفاق در راديو بيفتد. با اين حال افراد فرهيخته و باسواد هرگز اين كار را نمي‌كنند چون مي‌دانند فرهنگ جامعه لطمه مي‌خورد.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

خرید بک لینک خرید رپورتاژ هتل آپارتمان مشهد انجمن تفریحی نرم افزار رستوران نرم افزار انبارداری