آموزش تدوین فیلم و افزایش مهارت

0

1- در تدوین فیلم خلاق و متفاوت باشید

همیشه متفاوت بودن در هر کاری میتواند باعث موفقیت شما شود. در تدوین فیلم هم همینطور است. تدوین، مهارتی فنی و خلاقانه می باشد. در نتیجه بخشی از ادیت، آشنایی با مباحث فنی است. ولی باید بدانید که بخش بسیار با اهمیت تر آن، خلاق و متفاوت بودن است. هرکسی می‌تواند شات‌های مختلف را به یکدیگر متصل کرده و یک ویدیو بسازد. اما خلاق بودن و نوع این اتصاب میتواند شما را از دیگران متمایز کند.

2- در تدوین فیلم برای بحران آماده باشید

این نکته را باید بیان کنیم که بخشی از تدوین، فنی است. بنابراین باید با ابزار‌های خود باید آنقدر آشنایی داشته باشید که بتوانید هر نوع مشکلی را حل کنید. چنین مشکلات کوچکی ممکن است جلوی استخدام شدن شما را بگیرند. پس دقت کنید.

آموزش تدوین فیلم و افزایش مهارت
آموزش تدوین فیلم و افزایش مهارت

3- در تدوین فیلم برای کار خود ارزش قائل باشید

اگر شما برای کارتان ارزش قایل شوید دیگران هم همین کار را می کنند. آیا همواره برای انجام پروژه‌های شبیه به هم با شما تماس می‌گیرند؟ این کاملا عادی است. همیشه برای کار خود ارزش قائل باشید، زیرا حتی اگر آن را دوست نداشته باشید، باعث کسب درآمد و افزایش تجربه شما خواهد شد. پس کارتان را دوست بدارید و با علاقه انجامش دهید.

پیشنهاد ما : ۱۰ مورد از وظایف تدوینگر و تدوین

4- در تدوین فیلم راوی خوبی باشید

اگر میخواهید تدوینگر خوبی باشید سعی کنید راوی یا Storyteller خوبی هم باشید. ادیت کردن و تدوین فقط متصل کردن چند شات مختلف به هم نیست. باید بدانید که تدوین، نوعی روایت داستان است. تا جایی که می‌توانید درباره زبان ادیت کردن اطلاعات کسب کنید.

5- برای موفقیت در تدوین فیلم بسیار تدوین کنید

همیشه در هر کاری تمرین و تکرار باعث پیشرفت شما می شود. پس در تدوین فیلم هم تا میتوانید تمرین کنید. سعی کنید در دوره‌های مختلف شرکت کنید و اطلاعاتتان را افزایش دهید. از ویدیو‌ها استفاده کنید یا چندین کتاب بخوانید . این نکته را باید به شما بگوییم که تجربه عملی مهمترین راه پیشرفت واقعی شما است. اگر امکان انجام پروژه‌های واقعی را ندارید، سعی کنید با استفاده از ویدیو‌های مختلف تکنیک‌های جدید را تمرین کنید. از این طریق خلاقیت  مهارت‌های شما بیشترخواهد شد.

6- در تدوین فیلم از کار‌های کوچک شروع کنید

همیشه از قدم های کوچک شروع کنید و ناگهانی یک قدم بزرگ را بر ندارید . پله پله یشرفت کنید. برای پیشرفت لازم نیست فیلمی ۲ ساعته را تدوین کنید. سعی کنید از کار‌های کوچک، مانند فیلم‌های کوتاه، تبلیغاتی و موزیک ویدیو‌ها، شروع بکنید.

7- در تدوین فیلم با هدف ادیت کنید

سعی کنید همیشه هدفمند باشید. پروژه‌ای که زمانش مشخص است با موردی که در وقت آزادتان انجام می‌دهید، متفاوت است. کار کردن با ددلاین و انتظار مشخص و داشتن مخاطب واقعی، نتیجه کار را تغییر می‌دهد. بنابراین، با هدف به نمایش گذاشتن کار خود، دست به تدوین بزنید. در آخر با استفاده از پلتفرم‌های آنلاین کار خود را به نمایش گذاشته و از پیشنهادات دیگران نهایت استفاده را ببرید.

 آموزش تدوین فیلم ,تدوین فیلم , مهارت بالا در تدوین فیلم , افزایش مهارت در تدوین فیلم , مهارت بالا در تدوین فیلم , مهارت تدوین فیلم, ترفندهای تدوین فیلم , مهارت های تدوین فیلم , تدوینگر موفق , ادیت فیلم  , تدوین  ,تدوین فیلم, سینما, فیلمسازی ,کارگردانی

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.