5 رمز موفقیت بازیگری برای بازیگر موفق

0
بازیگری یکی از هنرهای مهم جامعه است . برخی افراد بازیگری را راحت میدانند و با خود میگویند خوشبحالشان . هم تفریح میکنند و هم حقوقشان را دریافت میکنند . اما نمی دانند پشت این پرده چه خبر است و بازیگران موفق باید چه مشقت هایی را تحمل کنند .
.
در این پست از مجله سینما تئاتر مای استیج 5 رمز موفقیت بازیگری را برایتان بیان میکنیم. امیدواریم که از انها استفاده کافی را ببرید.

1-رمز موفقیت بازیگری : همه صحنه‌ها را با حس اجرا کنید

یک رمز موفقیت بازیگری دارا بودن حس در صحنه هاست . به گزارش سینما تئاتر مای استیج هیچ صحنه‌ای نباید بدون حس باشد، حتی وقتی تنها باید مسافتی کوتاه را راه بروید و بسته‌ای را تحویل بگیرید. همه و همه باید دارای حس مختص به خود باشد. پس سعی کنید همه تلاشتان را بکنید تا بتوانید حس و ابعادی تازه به سکانس‌های به ظاهر بی‌اهمیت بدهید. برای مواقعی که دیالوگ وجود ندارد، در مورد موضوعی مرتبط فکر کنید. در چنین مواقعی کارگردانی اهمیت بسیار بالایی دارد، زیرا در واقع کارگردان است که راهنمایی‌های لازم را در اختیار بازیگر موفق می گذارد.

2- رمز موفقیت بازیگری : پیوستگی از شروط بازیگری است

به گزارش سینما تئاتر مای استیج درست است که افراد خاصی خطاهای مربوط به پیوستگی در هر سکانس را زیر نظر دارند، اما رمز موفقیت بازیگری اینست که خودشان هم حواسشان را در این مورد جمع کنند. بسیار مهم است که هر حرکت را به طور یکسان و در زمان مناسب انجام دهید.

مخصوصا زمانیکه پای دیالوگ نیز در میان است. زیرا در غیر این صورت، ممکن است بهترین حرکت شما به علت خطایی کوچک در زمینه پیوستگی از فیلم حذف شود و زحماتتان هدر رود.

3-رمز موفقیت بازیگری : از راهنمایی‌های کارگردان استفاده کنید

طبق بررسی های بدست امده یکی از مهم‌ترین روابط در هر فیلم رابطه بین کارگردان و بازیگر می باشد. ممکن است صمیمی‌ترین و در عین حال، دشوار‌ترین باشد؛ به همین دلیل ارتباط برقرار کردن و نحوه صحیح دریافت به راهنمایی، از اهمیت بالایی برخوردار است. برخی کارگردان‌ها، به خصوص اگر جوان و کم‌تجربه باشند، نمی‌توانند منظور خود را به خوبی به بازیگران منتقل کنند؛ برای همین اگر بتوانید کارگردان را به خوبی درک کنید، نتیجه کار بهتری دارید. ویژگی سینماتوگرافر خوب و سینماتوگرافی چیست ؟

4-رمز موفقیت بازیگری : دیالوگ‌ها را بشناسید

اگر میخواهید بازیگری موفق باشید دیالوگ‌ها را تمام و کمال بشناسید. در مورد روش حفظ کردن باید بگوییم که کلمات را به طور خالص و بدون هیچگونه ریتمی حفظ کنید؛ در این صورت هنگامی که بخواهید آنها را به روش‌های مختلف ادا کنید به مشکل بر نخواهید خورد.

5-رمز موفقیت بازیگری : زمان را مدیریت کنید

مدیریت زمان درهر حرفه ای لازمه ی موفقیت است. زمان میان برداشت‌ها را تلف نکنید و برای برداشت‌های بعدی آماده شوید. دیالوگ‌ها را مرور کنید و خودتان را کاملا جای کاراکتر قرار دهید. هرچند پیشنهاد می‌شود همه چیز را به طور کامل از قبل برنامه ریزی نکنید. کمی بداهه، همیشه اجرایتان را دلنشین‌تر خواهد کرد. سعی کنید از زمانتان استفاده کافی را ببرید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.