ویژگی سینماتوگرافر خوب و سینماتوگرافی

0

به گزارش سینما تئاتر مای استیج ، واژه سینماتوگرافی ، شامل دو کلمه یونانی kinema به معنی حرکت و graphein به معنی ثبت می باشد. سینماتوگرافی هنر ثبت تصاویر در فرآیند ساخت یک فیلم می باشد. معنی سینماتوگرافر، مدیر فیلمبرداری یا به اختصار DP و مسئول ثبت تمامی تصاویر فیلم است.

وظیفه یک سینماتوگرافر خوب فقط ثبت تصاویر زیبا نیست .بیشتر سر و کار یک سینماتوگرافر با دوربین‌ها و لنز‌های مختلف، تنظیم ترکیب‌بندی، نور و مواردی از این قبیل می باشد. در این پست از مجله سینما تئاتر مای استیج سه ویژگی یک سینماتوگرافر خوب را بیان می کنیم.

ویژگی سینماتوگرافر خوب : ثبت تصاویر بی‌نقص

خب این منطقی است که یک سینماتوگرافر‌ خوب باید تصاویری بی‌نظیر خلق کند. با توجه به این نکته که سینماتوگرافی جنبه‌های مختلف هنری و فنی را دارا می باشد، لازم است شناختی از کار با دوربین، نورپردازی، رنگ، ترکیب‌بندی و حرکت داشته باشد.

تفاوت و فرق مونتاژ و تدوین در سینما چیست ؟

باید بدانید که تصاویر خوب نه تنها زیبا و چشم‌نواز می باشد ، بلکه داستان را به بهترین شکل روایت خواهد کرد. از جمله دیگر مهارت‌هایی ضروری برای این کار می‌توان آشنایی با زبان سینما و انتقال احساسات به مخاطب را نام برد.

ویژگی سینماتوگرافر خوب : درک کردن و همکاری با دیگر اعضای تیم

باید بدانید که DP (فردی که مدیریت بخش تصویربرداری را داراست ) نقشی کلیدی را در فرایند ساخت فیلم ایفا می‌کند، ولی خب مسلما افراد بسیاری در این کار مشارکت دارند و درک کردن آن‌ها کاری الزامیست. در یک کار تیمی باید اعضای تیم همدیگر را درک کنند و با هم همکاری لازم را داشته باشند. سینماتوگرافری که مورد پسند مشتریان است به خوبی با بخش‌های مختلف همکاری کرده وکار را به موقع وبه بهترین شکل به پایان می‌رساند. سینماتوگرافر, سینماتوگرافی,سینماتوگرافر چیست ,سینماتوگرافی چیست , معنی سینماتوگرافر , معنی سینماتوگرافی

ویژگی سینماتوگرافر خوب :اطلاعات کافی درباره کسب‌و‌کار تصویربرداری

درست است که  این موضوع جذاب‌ترین بخش فیلمسازی نیست اما برای اینکه یک سینماتوگرافر موفق باشید باید اطلاعات کافی درباره کسب‌وکاری که در آن فعالیت می‌کنید را کسب کنید. مدیریت هزینه‌ها برای استفاده بهینه از بودجه موجود جهت به پایان رساندن کار یکی از توانایی‌های کلیدی است. اگر این توانایی را نداشته باشید، با صرف کردن هزینه‌ها برای خرید تجهیزات غیر ضروری، نتیجه چندان دلچسب نخواهد بود. پس اطلاعات کافی را در این زمینه کسب کنید تا از همکاران خود عقب نمانید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

خرید بک لینک خرید رپورتاژ هتل آپارتمان مشهد انجمن تفریحی نرم افزار رستوران نرم افزار انبارداری