تور مسکو و سن پترزبورگ و بازدید از کلیسای منجی در خون ریخته سن پترزبورگ

0

تور مسکو و سن پترزبورگ و بازدید از کلیسای منجی در خون ریخته سن پترزبورگ

 

اگر در مسیر تور روسیه کلیسای سنت باسیل را بازدید کرده باشید، متوجه خواهید شد که این کلیسا نیز نمای بیرونی آن مشابه کلیسای منجی در خون ریخته سن پترزبورگ است. این کلیسا که تمامی هزینه ساخت آن توسط خانواده سلطنتی تامین و پرداخت شده است، محل قتل امپراطور الکساندر دوم بوده است، و از دیگر نام های آن می توان به بنا شده بر خون و قیام مسیح اشاره کرد.

این کلیسا بر خلاف سایر کلیساها که در تور روسیه ویژه بهارقیمت تور روسیه در همین سایت درج شده است) مشاهده خواهید کرد، دو در ورودی و خروجی دارد و در ساخت داخل آن از بیش از بیست نوع مواد معدنی در موزائیک های آن استفاده شده که یکی از زیباترین نماها را به وجود آورده اند. این کلیسا بعد از کلیسای جامع سنت لوئیس که در ساخت آن ۷۷۰۰ متر مربع موزائیک استفاده شده، با ۷۵۰۰ متر مربع موزائیک در رده دوم قرار دارد.

در نیمه غربی کلیسا، که محل ترور تزار بر روی پل است، در مکانی پایین تر که با چند پله از سطح کلیسا جدا می شود، همچنان و با گذشت زمان ها می توانید نرده ها و پل آغشته به خون تزار را مشاهده کنید.

در طول جنگ جهانی دوم و در زمان حمله نازی ها از این کلیسا به عنوان محلی برای جمع آوری جسد افراد کشته شده در جنگ، و یا افرادی که بر اثر گشنگی و تشنگی می مردند استفاده می شده است؛ و بعد از اتمام جنگ نیز به عنوان محلی برای انبار سازی سبزیجات استفاده می شده که به همین دلیل به این محل، لقب طعنه آمیز ناجی سیب زمینی ها!!! نیز گفته می شود.

و بالاخره در سال ۱۹۹۷ و بعد از بیست و هفت سال که بازسازی این موزه به طول انجامید، دوباره افتتاح شد اما نه به عنوان کلیسا، بلکه به عنوان موزه ای از موزائیک های زیبا و مکانی برای بازدید در تور روسیه .

 

کلیسای منجی در خون ریخته شدهکلیسای منجی در خون ریخته شده 

 

موزه روس یکی دیگر از جاذبه های گردشگری تور مسکو و سن پترزبورگ

این موزه که در اصل کاخ میخایلوسکی می باشد و حالا به موزه روسیه تبدیل شده، مربوط به قرن نوزدهم میلادیست، که یکی از موزه های هنر و نقاشی ملی می باشد؛ که بیش از چهارصد هزار اثر به نمایش گذاشته شده است که در این آثار تاریخچه هنر روسیه از دوران باستان تا به الان به تصویر کشیده شده است.

این موزه زیبا و باشکوه به سه کاخ تقسیم بندی شده که به نام های کاخ مرمر، کاخ استرگانف و قلعه یمیخایلوسکی یا قلعه مهندسان می باشند مختص نمایشگاه های دائمی و موقت هستد.

 

کاخ میخایلوسکیکاخ میخایلوسکی 

قیمت تور روسیه در فصل های مختلف سال متفاوت است، اگر این مساله برای شما مهم است، می توانید در فصل زمستان در تور روسیه ثبت نام کنید و علاوه بر ورش های زمستانی از مکان های سرپوشیده مانند موزه ها و کلیساها دیدن نمائید؛ و در غیر این صورت پیشنهاد می کنیم در تور روسیه ویژه بهار شرکت کنید تا هم بتوانید از زیبائی های طبیعی روسیه لذت ببرید، هم زیبائی های تاریخی آن.

 

برای ثبت نام در تور مسکو و سن پترزبورگ به وب سایت رسمی این مجموعه مراجعه نمایید:http://travelrussia.ir

 

۰۲۱۸۸۱۷۶۲۰۲

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

خرید بک لینک خرید رپورتاژ هتل آپارتمان مشهد انجمن تفریحی نرم افزار رستوران نرم افزار انبارداری