بخش های اصلی یک فیلم خوب

0

در این بخش از سینما تئاتر مای استیج درباره بخش ها و المان های اصلی یک فیلم خوب اطلاعاتی را تقدیمتان می کنیم. امیدواریم از مطالعه این بخش بهره مند شوید.

بخش های اصلی یک فیلم خوب چیست؟

این ۶ مورد، از اساسی‌ترین المان‌های هر فیلم خوب هستند. اما در این میان، یک چیز از اهمیت فوق‌العاده بالایی برخوردار است: داستان‌گویی.

بخش های اصلی یک فیلم خوب

داستان‌گویی بصری در فیلمسازی به چه معناست؟

به گزارش سینما تئاتر مای استیج سینما، و در واقع هر هنر دیگری، درباره روایت داستان است و در این میان همه چیز، از دیالوگ و نورپردازی تا تدوین، باید در جهت داستان‌گویی بهتر به خدمت گرفته شوند و چیزی به دانسته‌های مخاطب اضافه کنند. موضوع مهم دیگری که وجود دارد Subtext یا مفاهیم ضمنی فیلم است؛ که اکثر نویسندگان و کارگردان‌های تازه کار در استفاده از آن به مشکل برمی‌خورند.

ساب‌ تکست می‌تواند در هر قسمت فیلم، از جمله فیلمنامه، تدوین یا سینماتوگرافی به کار رود. در واقع، مفاهیم ضمنی پیام‌هایی هستند که فیلمساز می‌خواهد به طور غیرمستقیم به مخاطب انتقال دهد. همیشه مخاطب خود را در سطح خودتان فرض کرده و مواردی برای کشف توسط او در فیلم باقی بگذارید؛ زمانی که همه چیز به طور واضح توسط کارگردان توضیح داده شود، نتیجه اثری تکراری و خسته‌کننده خواهد بود. در این صورت شما به جای اینکه به مخاطب اجازه دهید با توجه به فضای فکری و درک خود، فیلم را تفسیر کند، همه چیز را به طور مستقیم به او انتقال می‌دهید.

ترفند‌های مختلفی برای اضافه کردن ساب‌تکست به فیلم وجود دارد اما به نظر من ساده‌ترین راه، کاهش دیالوگ به کم‌ترین حالت ممکن است. اگر چند خط دیالوگ دارید، آن تا اندازه دو یا سه خط خلاصه کنید و ببینید که آیا هنوز هم مفهوم مورد نظر به بیننده منتقل می‌شود یا خیر. از خودتان بپرسید که آیا ممکن است همین پیام را، با استفاده از تدوین یا حالت چهره بازیگر متتقل کرد یا نه؟

بنابراین برای تهیه یک فیلم خوب باید همیشه نکاتی را دانست که این نکات را مدام به روز کرد تا از بقیه افراد عقب نمانیم و بتوانیم همیشه یک فیلم خوب ارائه دهیم.

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از سینما تئاتر مای استیج درباره المان های اصلی یک فیلم خوب تقدیمتان کردیم بهره مند شده باشید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

خرید بک لینک خرید رپورتاژ هتل آپارتمان مشهد انجمن تفریحی نرم افزار رستوران نرم افزار انبارداری