مهارت فیلمنامه نویسی موفق ۵ مورد

0

فیلمنامه نویسی یکی از مهمترین بخش های سینما و تلویزیون است که باید به ان توجه زیادی شود . اگر علاقه مند به فیلنامه و فیلنامه نویسی هستید پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را مطالعه کنید. چرا که در این بهش ۵ مورد از مهمترین مهارت فیلنامه نویسی را برای شما گرداوری کرده ایم.

مهارت فیلمنامه نویسی موفق

مهارت های فیلنامه نویسی عملی نیست. بلکه مربوط به ذهن و تفکر می شود. برخی از این مهارتهای فیلنامه نویسی موفق عبارتند از :

مهارت فیلمنامه نویسی موفق

۱. قدرت مهارت فیلمنامه نویسی موفق

قدرت شاید مهمترین مهارت فیلمنامه نویسی باشد. منظور قدرت ذهن است نه قدرت عملی. یک فیملنامه‌ نویس خوب باید ذهن خود را به شدت تقویت کرده  و حسابی ان را پرورش دهد و باز کنید.

دلیل این امر آنست که کار نوشتن برای فیلم، کاملا ذهنی است. در فیلنامه نویسی شما باید بتوانید منظم فکر کنید و با استفاده از تکنیک و فرمی منحصر به فرد، آن افکار را به مخاطب منتقل کنید. پس تا میتوانید قدرت ذهن خود را افزایش دهید.

۲. سرعت مهارت فیلمنامه نویسی موفق

به گزارش سینما تئاتر مای استیج سرعت یک مهارت مهم در فیلنامه نویسی است. به عنوان یک نویسنده، باید سرعت خود را تا جایی که میتوانید افزایش دهید. هرچه تعداد نوشته‌های شما بیشتر شود، بیشتر قدر سرعت را متوجه می شوید.

بگذارید ساده بگوییم: نوشتن، یعنی دوباره نوشتن. رسیدن به نسخه نهایی ممکن است ده یا بیست ویرایش مختلف به طول بیانجامد. پس سریع بنویسید و بر وسوسه اصلاح کردن هنگام نوشتن غلبه کنید. خیلی وقت‌ها پس از نوشتن کلمات «پایان» تازه می‌فهمید چگونه بهتر است شروع کنید.

۳. استقامت مهارت فیلمنامه نویسی موفق

استقامت در این راه برای رسیدن به هدف نقش مهم و اساسی دارد. یک فرد موفق به خوبی درک می‌کند که پیمودن راه موفق و شناخته شدن، چندین سال طول خواهد کشید. اگر می‌خواهید در کاری خوب باشید، باید آن را به طور مستمر انجام دهید؛ هر روز و برای مدتی طولانی. هیچ وقت ناامید و خسته نشوید.

پس اگر می‌خواهید نویسنده‌ای خوب باشید، طبق برنامه‌ای منظم هر روز بنویسید؛ بهانه‌هایی مانند سندروم Writer’s Block نیز پذیرفته نیست.

بیشتر بدانید : ویژگی های یک فیلمنامه نویس خوب

۴. تکنیک مهارت فیلمنامه نویسی موفق

تکنیک هم یکی دیگر از مهارت های فیلنامه نویسی است .فیلمنامه نوشتن پیش از هر چیزی، نوعی تجارت با ساختار مخصوص به خود است. اما هنر و زیبایی فیملنامه، به صدا یا به عبارتی دیگر، تکنیک نویسنده مربوط است.

لازم است بدانید که لزوما به ایده‌ای نو برای موفقیت نیاز ندارید؛ دنیای متفاوت، کاراکتر‌های جدید و یا اجرای منحصر به فرد همگی عواملی موثر هستند. به خاطر داشته باشید، صدای شما، برند و امضای‌تان است. آن را به بهترین شکل طراحی کنید.

۵. تحمل مهارت فیلمنامه نویسی موفق

تحمل و صبر جزو مهمترین مهارتهای اینک ار است.  شما بار‌ها شکست خواهید خورد، اما باید دوباره از زمین برخاسته و کار روی پروژه بعدی را آغاز کنید.

شناخته شدن دور از نظر نیست، اما به سادگی هم به دست نمی‌آید.

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از سینما تئاتر مای استیج درباره مهارت فیلمنامه نویسی موفق تقدیمتان کردیم خوشتان امده باشد.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.