۱۰ ایده شغل سینمایی سری اول

2

برخی از ما به دنبال یک ایده شغلی میگردیم ولی نمیدانیم چه شغلی را انتخاب کنیم. همچنین از بین ما بسیاری عاشق سینما هستیم. ولی فکر میکنیم فقط بازیگری به سینما مربوط می شود. اگر به سینما علاقه دارید و دنبال ایده شغل سینمایی میگردید ما در این بخش ۱۰ شغل را به شما معرفی میکنیم که میتوانید به دلخواه سراغ یکی از انها بروید.

۱۰ ایده شغل سینمایی سری اول

ایده شغل سینمایی

شغل هایی که به سینما مربوط می شود فقط بازیگری نیست . اگر علاقه دارید با این شغل ها اشنا شوید ادامه مطلب را مطالعه کنید.

۱- مدیریت ساخت صحنه‌های فیلم ایده شغل سینمایی

مدیریت ساخت صحنه های فیلم یک ایده شغل سینمایی است . اگر شما دارای مهارت‌ فنی میباشید و در زمینه ساخت و ساز هم دانش دارید، پیشنهاد میکنیم یک شرکت ساخت و ساز کوچک راه‌ اندازی نمایید. با این کار میتوانید به طور خاص به صنعت سینما خدمت کنید.

مدیر ساخت صحنه‌ های فیلم مسئولیت گزارش به کارگردان هنری را دارد و با طراح تولید برای تولید آنچه کارگردان در نظرش هست مشارکت میکند.

۲- سینماتوگرافی ایده شغل سینمایی

به گزارش سینما تئاتر مای استیج سینماتوگراف یا همان عکاس سینما وظیفه ی تبدیل و ترجمه فیلمنامه به ویدئو را دارد. سینماتوگراف باید مهارت کافی برای کار با دوربین را دارا باشد و بتواند از عهده این کار براید.

۳- هنرپیشه ایده شغل سینمایی

هنرپیشگی و بازیگری هم یک ایده برای کسب و کار و کار افرینی است.  هنرپیشه یک کاراکتر را در فیلم بازی میکند و واژه‌های فیلمنامه را به واقعیت تبدیل  خواهد کرد.

اگر فکر می‌کند که مهارت بازی کردن را دارید و به بازیگری علاقه مندید میتوانید این حرفه را مدنظر قرار دهید.

 

۴- حسابرس فیلم ایده شغل سینمایی

حسابرس فیلم و حسابرس سینما نیز مانند همه حسابرس‌ ها مسئولیت کنترل هزینه‌های تولید و ساخت فیلم را دارا میباشد. برای داشتن این شغل باید هشیار باشد که این هزینه‌ ها از بودجه تعیین شده برای فیلم بیشتر نشود.

او باید از هر پولی که برای فیلم هزینه می‌شود آگاه باشد.

۱۰ ایده شغل سینمایی سری اول

۵- رقص‌پردازی کنید!!! ایده شغل سینمایی

به گزارش سینما تئاتر مای استیج طراحی حرکات هماهنگ و موزون بازیگران در نمایش را طراحی رقص می‌گویند. به آن رقص‌پردازی و رقص‌آرایی هم گفته می‌شود که در سینمای ایران جایگاه خاصی ندارد!

بیشتر بدانید : تعریف درام و انواع درام چیست

۶- انیمیشن سینمایی ایده شغل سینمایی

ساخت انیمیشن های سینمایی یک ایده مناسب برای کارافرینی است. انیماتور رایانه‌ای با دقت و ظرافت بسیار احساسات و دیالوگ‌های کاراکتر را به فریم زندگی وارد مینماید. به عبارت دیگر انیماتور رایانه‌ای خیمه‌ شب‌ بازی مجازی انجام می‌دهد.

 

۷- تولیدکنندگی فیلم ایده شغل سینمایی

تولید کننده فیلم و تهیه کننده فیلم وظیفه‌ یا شغلش برنامه‌ریزی برای فیلم، فراهم‌آوردن بازیگران مورد نیاز و کنترل از هزینه‌های و مخارج ساخت فیلم و مراحل پس از تولید آن  را بر عده دارد.

یک نهیه‌ کننده فیلم خوب یا تولیدکننده خوب در کنار انکه باید فیلم‌های خوبی تولید بکند باید برای سرمایه‌گذاران نیز درآمد زایی نماید.

۸- فیلم‌نامه نویسی ایده شغل سینمایی

فیلمنامه نویسی هم یک شغل سینمایی است که نیازمند خلاقیت زیاد است.  بسیاری از فیلم‌نامه نویس‌ها کار خود را از خبرنگاری، داستان‌نویسی یا سایر نویسندگی‌های حرفه‌ای شروع میکنند.

ولی خب برخی از آنها بطور مستقیم و از ابتدای کار به سراغ همین حرفه می روند. چه در سینما و چه در تلویزیون.

فیلم‌نامه نویسی یک موقعیت تجاری عالی است که می‌تواند به کسب درآمد بسیاری در صنعت سینما منتهی شود.

۹- کارگردانی هنری ایده شغل سینمایی

کارگردان هنری یا کارگردان فیلم دست به دست تهیه‌کننده/تولیدکننده و کارگردان می‌دهد تا از کیفیت شرایط و جزییات مجموعه اطمینان حاصل کند.

همچین باید مطمئن شود که همه بازیگران نقش خود را به بهترین شکل ایفا می‌کنند.

کارگردانان عموما درگیر مسائل مالی نمی‌شوند مگر آنکه تهیه کننده و کارگردان یک نفر باشند.

۱۰- فیلمنامه خوانی ایده شغل سینمایی

فیلم نامه خوانی هم جزو شغل های پر درامد سینمایی است. به گزارش سینما تئاتر مای استیج فیلمنامه خوان صحنه‌های فیلم را خوانده و خلاصه‌ای از فیلمنامه به همراه پیشنهاداتی درباره آن را ارائه خواهد کرد.

بیشتر بدانید : ۱۰ ایده برای کار در سینما سری دوم

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از سینما تئاتر مای استیج درباره ایده شغل سینمایی تقدیمتان کردیم بهره کافی را برده باشید. اگر به سینما علاقه دارید میتوانید به سراغ این شغل ها بروید.
2 Comments
  1. اسلامعلی کوچکی says

    سلام بنده اسلامعلی کوچکی مدیرتدارکات سینما وتلویزیون.هستم..همکاری بااستاد عباس رافعی کارگردان وتهیه کننده سینما…

  2. اسلامعلی کوچکی says

    سلام خیلی عالی

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.