۱۰ عضو ضروری فیلمنامه نویسی

0
فیلنامه نویسی اجزا و اعضای خاص خود را دارد که باید به همه انها توجه کنیم تا بتوانیم فیلنامه خوبی ارائه دهیم . د راین بخش از سینما تئاتر مای استیج ده عضو ضروری فیلمنامه نویسی را در اختیارتان می گذاریم.

 

۱. داستان و شخصیت‌پردازی عضو ضروری فیلمنامه نویسی

داستان و شخصیت پردازی یک عضو ضروری فیلنامه نویسی است. منشا اصلی یک فیلمنامه خوب و موفق ، ایده‌ای ناب یا تقویت کاراکتری فراموش نشدنی میباشد. در بهترین حالت، یک اثر ایده آل، هر دوی این موارد را با یکدیگر ترکیب می‌کند. پس سعی کنید فیلنامه شما از قدرت داستان و شخصیت پردازی فوق العاده ای برخوردار باشد.

۲. ساختاربندی پیش از نوشتن عضو ضروری فیلمنامه نویسی

به گزارش سینما تئاتر مای استیج پیش از شروع به نوشتن، حتما برخی موارد اصلی مانند شروع و پایان داستان و پنج نقطه عطف اصلی را برای خودتان مشخص کنید.

عضو ضروری فیلمنامه نویسی

۳. ساختار سه‌پرده‌ای عضو ضروری فیلمنامه نویسی

هرچند برخی افراد با رعایت همیشگی این کلیشه موافق نیستند، اما اکثر از فیلمنامه‌نویسان از آن بهره می‌گیرند. در این ساختار، داستان سه پرده دارد و در پایان پرده‌های اول و دوم، روند آن دستخوش تغییر می‌شود.

۴. اصیل باشید عضو ضروری فیلمنامه نویسی

واضح نوشتن نکته‌ای کلیدی است و توضیح مختصر اما کامل اکشن نیز کاملا ضروری محسوب می‌شود؛ با این حال اگر دیالوگ‌ها، اکشن و به طور کلی ایده‌های شما اصیل نباشند رعایت تمامی این نکات بیهوده است.

۵. شکل کلی فیلمنامه عضو ضروری فیلمنامه نویسی

رعایت شکل کلی یک فیلمنامه نیز از نشانه‌های نویسندگان حرفه‌ای است. یک فیلمنامه‌نویس خوب ساختار کلی در یک صفحه را به بهترین شکل رعایت می‌کند؛ از جمله آن‌ها می‌توان به فضاهای خالی زیاد و قلم مناسب اشاره کرد.

۶. بعد از این چه می‌شود؟ عضو ضروری فیلمنامه نویسی

هر صحنه‌ای باید داستان را رو به جلو براند، بخش‌هایی از وجود شخصیت‌ها را آشکار کند یا هر دو. اگر یک صحنه هیچ‌کدام از این کار‌ها را انجام نمی‌دهد بهتر است که حذف شود.

بیشتر بدانید : آموزش بیان خوب و شروع گویندگی

۷. صحنه‌های کوتاه عضو ضروری فیلمنامه نویسی

داستان باید با سرعت مناسب رو به جلو حرکت کند. به خاطر همین موضوع، یک صحنه و لوکیشن نباید بیش از حداکثر ۳ صفحه طول بکشد. در فیلمنامه حتی از صحنه‌های نیم صفحه‌آی هم استفاده می‌شود.

۸. دیالوگ مختصر عضو ضروری فیلمنامه نویسی

به خاطر داشته باشید، فیلم یک مدیوم بصری است. شما باید داستان را به جای گفتن، نمایش دهید. هیچ‌گاه برای روایت داستان از شیوه بیانی استفاده نکنید و دیالوگ‌ها را در کوتاه‌ترین حالت ممکن نگه دارید.

۹. کمتر از ۱۲۰ صقحه بنویسید عضو ضروری فیلمنامه نویسی

یک صفحه در هر فیلمنامه تقریبا معادل یک دقیقه است؛ بنابراین یک اثر درام حدود ۱۲۰ صفحه بوده و آثار کمدی نزدیک ۸۰ یا ۹۰ صفحه هستند.

۱۰. خلاصه داستان را بدانید عضو ضروری فیلمنامه نویسی

شما به عنوان نویسنده باید بتوانید خلاصه داستان خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن بازگو کنید و در صورت نیاز، ان را با یکی از فیلم‌های شناخته شده مقایسه کنید. پس این موضوع را نیز از خاطر نبرید.

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از سینماتئاتر مای استیج بهره کافی را برده باشید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.