10 مورد از وظایف تدوینگر و تدوین

0

وظایف تدوینگر بسیار خاص و مهم است که اگر به دقت انجام نشود ممکن است اختلالات جدی ایجاد کند . شغل تدوین یک شغل مهم است و به تمرکز و خلاقیت کافی نیاز دارد .

در انتخاب شغل تدوینگری عوامل مختلفی از جمله ویژگی های شخصیتی، ارزش ها، علایق، مهارت ها، شرایط خانوادگی، شرایط جامعه و … باید در نظر گرفته شوند. یکی از مهم ترین این عوامل ویژگی های شخصیتی است.

طبق گزارشات بدست امده تدوین آخرین مرحله در تولید فیلم است که پس از آن شکل نهایی فیلم آماده خواهد شد. وظایف تدوینگر در واقع  مونتاژ و ترکیب سازی است. یعنی صحنه های فیلم به صورت تکه تکه (پلان) ضبط  می شود و در آخر پس از پایان فیلم برداری، مطابق با روند داستان فیلم ، توسط تدوین گر به هم متصل می شود . باید مراقب بیاشیم این اتصال مفهوم را ناقص یا جابجا نکند .

به گزارش سینما تئاتر مای استیج تدوینگر جزء گروه پس از فیلم برداری بوده و فیلم های خام و صداهای ضبط شده را با افکت ها، تصاویر گرافیکی و جلوه های ویژه ترکیب کرده و فیلم نهایی را تولید می کند. کار تدوینگر معمولا از زمان شروع فیلم برداری آغاز می شود به طوری که صحنه هایی که روزانه فیلم برداری می شود در اختیار تدوین گر قرار می گیرد و او آنها را مطابق با داستان فیلم و نظرات کارگردان سر هم می کند.

وظایف تدوینگر چیست ؟

وظایف تدوینگر بسته به تخصص، نوع و اندازه پروژه کاری میتواند شامل موارد زیر باشد :

1-یکی از وظایف تدوینگر استفاده از نرم افزارهای کامپیوتری برای اضافه کردن عناوین، تصاویر گرافیکی، صداها و افکت های تصویری است .

2-گذاشتن همه بخش ها در کنار هم و تهیه نسخه نهایی یکی دیگر از وظایف تدوینگر است.

3-تهیه DVD ها هم از جمله کاراصلی تدوینگر است .

4-یک تدوینگر موفق باید نیازهای پروژه از طریق کارگردان یا مشتری را بفهمد .

5-یکی دیگر از وظایف تدوینگر انتقال نسخه اولیه فیلم ها و ویدئو ها به کامپیوتر می باشد.

6-یک تدوینگر متعهد باید نسخه اولیه را بررسی کرده و  بخش های مناسب و بخش های حذفی را مشخص کند .

7-یک وظیفه مهم او جدا کردن و متصل کردن بخش ها با کمک نرم افزارهای ویرایشی می باشد.

8-حفظ داستان اصلی فیلم علیرغم ویرایش های انجام شده

9-ایجاد نسخه خام از بخش های انتخاب شده ، بازیگری یا هنرپیشگی

10-افزایش کیفیت تصاویر به صورت دیجیتالی

مهارت و دانش مورد نیازیک تدوینگر

مهارت های ارتباطی عالی – برای ایجاد ارتباط نزدیک با کارگردان، تهیه کننده و… در پروژه

مهارت توانایی انجام کار تیمی – برای همکاری با سایر عوامل فیلم سازی از جمله کارگردان، صدابردار و… با هدف تهیه محصولی ارزشمند و با کیفیت

مهارت های کامپیوتری خوب – از آنجا که بسیاری از کارهای تدوین امروزه به کمک نرم افزارهای کامپیوتری انجام می شود، تدوین گر باید بتواند به خوبی از کامپیوتر و این نرم افزارهای استفاده کند.

مهارت خلاقیت – اکثر کارهای هنری نیاز زیادی به خلاقیت دارند تا بتوانند محصولی مورد توجه مخاطبان ارائه دهند. در تدوین هم تدوین گر باید نظرات و دیدگاه های مخاطبان را شناخته و برای اثرگذاری بیشتر فیلم با کمک خلاقیت خود از روش های جدیدی بهره بگیرد.

مهارت داشتن دید هنری – از لازمه های اصلی کار تدوین، داشتن دید هنری بوده و در فهم درست روند کار و ایده ها و نظرات فیلم ساز به تدوین گر کمک زیادی می کند.

مهارت دقت بالا و توجه زیاد به جزئیات – برای توجه کافی به کوچک ترین موارد در صحنه ها و کنار هم قرار دادن صحیح آنها مطابق با داستان فیلم

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

خرید بک لینک خرید رپورتاژ هتل آپارتمان مشهد انجمن تفریحی نرم افزار رستوران نرم افزار انبارداری