خرید بک لینک شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

تبلیغات متنی

گربه و پلنگ با بازی بچه‌های خاص

144 ۱۱ شهریور ۱۳۹۵ اخبار تئاتر , تئاتر خانه » اخبار تئاتر » گربه و پلنگ با بازی بچه‌های خاص bakhshi

نمایش « گربه و پلنگ » اولین نمایشی است که با نقش‌آفرینی بچه‌های دارای نیازهای ویژه و بچه های خاص بر روی صحنه می‌رود. این بچه ها شامل کودکان دارای نیازهای ویژه (نابینا، ناشنوا، کم‌توان جسمی و حرکتی) و کودکان خاص شامل بچه‌های بد سرپرست و بی‌سر‌پرست و کودکان کار می باشند.

نمایش « گربه و پلنگ » اولین نمایشی است که با نقش‌آفرینی بچه‌های دارای نیازهای ویژه و بچه های خاص در استان یزد شهرستان مهریز بر روی صحنه می‌رود. این بچه ها شامل کودکان دارای نیازهای ویژه (نابینا، ناشنوا، کم‌توان جسمی و حرکتی) و کودکان خاص شامل بچه‌های بد سرپرست و بی‌سر‌پرست و کودکان کار می باشند.

اجرای نمایش گربه و پلنگ با بازی بچه های دارای نیازهای خاص

به گزارش سینما تئاتر مای استیج اداره کل امور سینمایی و تئاتر کانون در سال ۱۳۹۵ تولید شده است . همچنین این اداره حمایت از چهار عنوان تئاتر با مشارکت و نقش‌آفرینی کودکان دارای نیازهای ویژه (نابینا، ناشنوا، کم‌توان جسمی و حرکتی) و کودکان خاص شامل بچه‌های بد سرپرست و بی‌سر‌پرست و کودکان کار را جزو اهداف خود قرار میدهد.

طبق گزارشات بدست امده اولین اثر این مجموعه با عنوان «گربه و پلنگ» به کارگردانی محمدحسن ابویی از از ۱۴ تا ۱۸ شهریور در سالن گلستان مرکز تئاتر کانون واقع در پارک لاله تهران در ساعت ۱۸ اجرا می‌شود.

نکته جالب و تامل برانگیز این نمایش آنست که در آن چند بازی‌گر دارای نیازهای ویژه (با معلولیت جسمی و حرکتی) نقش‌آفرینی می‌کنند. گربه و پلنگ , نمایش گربه و پلنگ , تئاتر گربه و پلنگ , بچه های خاص , بچه های معلول , بازیگران معلول , نمایش بچه های معلول , تئاترهای جدید ,  تئاتر جدید

بخشی از داستان نمایش گربه و پلنگ عبارتند از : روزی پلنگ و گربه در جنگل با انسان روبرو می‌شوند. انسان برای رهایی از پلنگ از نیروی تفکرش استفاده می‌کند و آن‌ها را با طناب می‌بندد و…

نویسنده نمایش گربه و پلنگ حسن دولت‌آبادی است. همچنین زهرا صبری مشاور نمایش و ابوالفضل میروکیلی، محمدجواد آخوندی، حسین زارع‌زاده و احسان زارعین بازیگران آن میباشند.

گربه و پلنگ با بازی بچه‌های خاص

گربه و پلنگ با بازی بچه‌های خاص

به گزارش سینما تئاتر مای استیج ، حامد آرامی دستیار کارگردان، افسانه زارع منشی صحنه، فریبا فتحی طراح دکور، مسلم زارع بیدکی طراحی نور، علی‌اصغر شکری طراحی لباس و حمیده حایری طراحی گریم این نمایش هستند.گربه و پلنگ , نمایش گربه و پلنگ , تئاتر گربه و پلنگ , بچه های خاص , بچه های معلول , بازیگران معلول , نمایش بچه های معلول , تئاترهای جدید ,  تئاتر جدید

هدف نمایش گربه و پلنگ آماده سازی کودکان با نیازهای ویژه برای ورود به جامعه، استفاده از فرصت‌های برابر آموزشی و فرهنگی و تحقق عدالت فرهنگی، استفاده از خدمات فرهنگی برای همه کودکان و نوجوانان، توجه به تعلیم و تربیت و زندگی در شرایط سخت، شکوفایی استعدادهای این کودکان و نوجوانان، ایجاد اعتماد به نفس و قدرت تصمیم‌گیری صحیح و سوق دادن آنان به مراکز فراگیر کانون میباشد.

نمایش گربه و پلنگ در قالب تئاتر در بخش اجرای صحنه و نیز تشکیل کارگاه‌های تئاتر برای کودکان ونوجوانان دارای نیاز‌های ویژه برنامه‌ریزی شده است.گربه و پلنگ , نمایش گربه و پلنگ , تئاتر گربه و پلنگ , بچه های خاص , بچه های معلول , بازیگران معلول , نمایش بچه های معلول , تئاترهای جدید ,  تئاتر جدید

این نکته را هم یاداوری میکنیم این نمایش تولیدی کانون کاری از جامعه معلولان تپش شهرستان مهریز استان یزد است و مرکز توانبخشی روزانه و توان‌پزشکی سازمان بهزیستی کشور، معاونت امور توانبخشی بهزیستی استان یزد و شهرستان مهریز در این طرح، اداره کل امور سینمایی و تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را همراهی می‌کنند.

علاقه‌مندان می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر و ذخیره بلیت با شماره‌ تلفن‌های ۰۹۱۹۴۳۴۶۳۵۶ – ۸۸۹۸۰۷۲۱-۸۸۹۶۶۱۱۹ تماس بگیرند.


# # # # # # # # #

نظرات